Hakkımızda

Erişilebilir Etkinlik ve Haber Takip Platformu

HepBirlikte Nedir?

Dünya çapında gelişmeleri takip ederek bütün engellerle ilgili sanat, teknoloji, çevre vb. alanlardaki projelerin tanıtımını yapıyoruz. Çalıştığı alanlarda başarılı olmuş engelli bireylerin başarıları ve motivasyon hikayelerini paylaşıyoruz. Ayrıca engelli bireylerle ortaklaşa yapılan sosyal projelerin duyurulmasına destek veriyoruz. Ek olarak, etkinlik sayfamız sayesinde Dünya ve Türkiye genelinde engelli bireyler adına düzenlenen etkinlikleri güncel olarak takip edip sosyal mecralardan paylaşımını sağlıyoruz.

Misyonumuz

Engelliler adına dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek engelli bireylerin toplumda göz ardı edilmediğini, aksine toplumun bir parçası olduklarının farkındalığını arttırmayı amaçlayan HepBirlikte; bu yoldaki tek amacı engelli bireylerin tek sesi olmak. Böylece paylaştığı içerikler sayesinde engelli dostlarımızın seslerinin duyurulmasında öne çıkan bir platform olma hedefiyle çalışıyoruz. Çevremizde gerçekleştirilen sosyal etkinliklerin paylaşımı ile önceliğimiz engelli gençler olmak üzere tüm engelli bireylerin sosyalleşmesi ve topluma kazandırılmasını amaçlamaktayız.

HepBirlikte Nasıl Ortaya Çıktı?

Gerek ülkemizdeki gerekse tüm Dünyaki engelli bireylerin zorlu yaşamlarını dışarıdan şahit oluyoruz. Günlük hayata eşit şekilde katılamayan engelli bireyler, gözlemlerimiz doğrultusunda yaşamlarını aileleri ve belli başlı sivil toplum kuruluşlarının ortamı içinde yaşıyorlar. Ayrıca her engelli organizasyonunun tek başına varolma çabasının çok ses getirmediği düşüncesindeyiz.  Bu sorunu aşmak adına dünyadaki engelliler adına geliştirilen projeleri ve güncel etkinlikleri daha kolay takip etmelerini sağlayan bir platform oluşturduk.

Neden HepBirlikte?

Bireylerin engeline bakmaksızın oluşturduğumuz içeriklerle aslında genel engelli kitlesine hitap ediyoruz. İçeriklerimize eklediğimiz etiketler sayesinde bir engel için gelişmeleri takip etmeyi çok daha basitleştiriyoruz. Ayrıca kar amaçlı olmayan bir organizasyon olduğumuzdan paylaştığımız içerikler editörlerimizin özgün yorumları ile oluşturulmakta. Güncel olarak yenilediğimiz aktivite takvimi sayesinde birçok etkinliğin bilgisini var olduğumuz sosyal platformlardan yayarak engelli bireylerin sosyalleşmelerini teşvik ediyoruz.